تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۸:۹
فرماندار کوار: اصلی ترین و اساسی ترین رسالت اجرای مانورها ، کسب تجربه و افزایش بار اطلاعاتی جامعه هدف است.
فرماندار کوار: اصلی ترین و اساسی ترین رسالت اجرای مانورها ، کسب تجربه و افزایش بار اطلاعاتی جامعه هدف است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار ،اشکان کاظمی فرماندار شهرستان به همراه ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری،عبیدی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ،عبدی کارشناس مسئول برنامه ریزی فرمانداری با حضور در مدرسه نمونه دولتی محدثه از دست اندرکاران اجرای مانور زلزله تجلیل نمودند.

کاظمی فرماندار کوار در راستای برگزاری مانور زلزله در مدرسه نمونه دولتی محدثه اظهار داشت:به نسبت انتظارات موجود ،مانور بسیار خوبی به اجرا درآمد که خواستار ادامه روند اجرای مانورها هستیم.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ادامه داد:یکی از خواص برگزاری مانورها این است که به بیان نقش برنامه ریزی می پردازد و بر این اساس کمک خواهد نمود تاتصمیمات مثمر ثمر،منسجم و قابل توجهی اتخاذ گردد.

وی مصداق عملی برنامه ریزی و تصمیم گیری را در مدیریت بحران دانست و گفت:  در مدیریت بحران تجربه بسیار مهم است، اتفاق به یکباره می افتد و تصمیمات باید در اولین حرکت و در  کمترین زمان ممکن صورت پذیرد.لکن، از طریق برگزاری مانورهاست که می توان اطلاعات مورد نیاز را بصورت تجربی کسب کرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار اذعان داشت: قطعا عکس العمل دانش آموزانی که بصورت تجربی در اجرای مانورها و برنامه ریزیها مشارکت داشته اند نسبت به آندسته از دانش آموزانی که حضوری تجربی در اینگونه برنامه نداشته اند بسیار متفاوت خواهد بود چرا که اطلاعات کافی کسب نموده اند و خواهند توانست در مواقع بحران بر استرس خود غلبه نمایند و تجربه خود را عملی سازند.  

وی به بیان تجربیات خود طی دوران خدمت 27ساله خدمت در وزارت کشور پرداخت و افزود: اگر آمادگی افراد در مواقع بحران در حد لازم و کافی  نباشد و اطلاعات افراد  ناقص  باشد  عکس العملی که افراد از خود بروز می دهند ممکن است حتی جان و مال افراد را به مخاطره اندازد  پس کسب تجربه و افزایش بار اطلاعاتی جامعه هدف، اصلی ترین  و اساسی ترین رسالت اجرای اینگونه برنامه هاست.

وی بر لزوم برگزاری این دوره ها بصورت متناوب تاکید ورزید و گفت: این برنامه ها نباید مختص هفته ایمنی  باشد  و باید بطور مستمر و مداوم برگزار گردد و بروزترین اطلاعات  آموزشی در اختیا ر گروههای مختلف مردم قرار گیرد.

فرماندار شهرستان در پایان از زحمات کلیه دست اندرکاران مدرسه نمونه دولتی محدثه که در برگزاری این مانور مشارکت نمودند با اهدا لوح تقدیر تجلیل بعمل آورد.

 

منبع : فرمانداری شهرستان کوار
70508