تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ | ۱۸:۴۶
دیدار فرماندار شهرستان کوار با معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز
دیدار فرماندار شهرستان کوار با معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کوار، اشکان کاظمی فرماندار شهرستان در راستای تامین نیروی انسانی ، اقلام و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان فاطمه الزهرا (س) با شریفی معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز دیدار و گفتگو نمود. 

در این دیدار که ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری،رحیمی قائم مقام معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی، شمس نیا رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، احمد زاده رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا (س)ورئیس و اعضایشورای اسالمی شهرستان نیز حضور داشتند به بررسی نیازها و کمبودهای بیمارستان پرداخته شد.
 
در ابتدای این دیدار کاظمی فرماندار شهرستان اظهار داشت: با توجه به جمعیت بالای شهرستان کوار می طلبد نگاهی ویژه به این شهرستان نمود تا بتوان بیمارستانی که در شان مردم این شهرستان است را تجهیز و مورد بهره برداری قرار داد،کما اینکه از زمان حضورم در شهرستان کوار شاهد توجه ویژه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز به بیمارستان کوار بوده ام  و اطمینان دارم این روند همچنان ادامه خواهد یافت.
 
در ادامه احمد زاده رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا (س) کوار به تشریح کمبودها و نیازهای مورد نیاز بیمارستان پرداخت که از آنجمله می توان به سیستم سرمایش و گرمایش بیمارستان و تامین نیروی طرحی مورد نیاز بیمارستان جهت راه اندازی مجموعه های اتاق عمل اشاره نمود. 
 
سپس شمس نیا رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت پذیرفته اخیر در جهت تکمیل نیازمندیهای بیمارستان پرداخت و اذعان داشت:خوشبختانه با همراهی فرماندار شهرستان و طی جلساتی که با مدیر عامل آب و فاضلاب استان برگزار کردیم توانستیم مشکل اصلی تامین آب مورد نیاز بیمارستان خصوصا بخش های دیالیز،لاندری و سی اس آر را رفع نمائیم.
 
رئیس شبکه بهداشت و درمان افزود: همچنین با تلاش هایی که به انجام رسید و رایزنی هایی که توسط فرماندار شهرستان بصورت مصرانه پیگیری شد توانستیم نظر خیرین شهرستان جهت ساخت نمازخانه و سرویس بهداشتی در محوطه بیمارستان را جلب نمائیم که نقشه طرح مورد نظر آماده شده و در صورت تائید دانشگاه ساخت آن آغاز می گردد.
 
در این دیدار کشتکار رئیس شورای اسلامی شهرستان و سایر اعضا نیز به بیان برخی از نیازمندیهای بهداشتی شهرستان از جمله تامین اعتبار جهت ساخت و تکمیل مراکز بهداشت روستاهای نوروزان، اکبرآباد ،مظفری و طسوج پرداختند. 
 
در ادامه شریفی معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تائید سخنان فرماندار مبنی بر نیاز مردم شهرستان کوار به برخوردار بودن از بیمارستانی مجهز،دستور تامین نیروهای طرحی مورد نیازبیمارستان فاطمه الزهرا (س)کوار جهت انجام فعالیت در مجموعه اتاق عمل از جمله 7 پرستار،4 نفر بعنوان تکنسین اتاق عمل و 2 نفر نیروی هوشبری را صادر نمود. 
 
وی در ادامه افزود: مراحل تامین سیستم سرمایشی بیمارستان در حال انجام است که با یاری خدا تا آخر سال جاری سیستم های سرمایشی مورد نیاز بیمارستان کوار خریداری و نصب خواهد شد. همچنین بمنظور بررسی وضعیت سیستم های گرمایشی نیز دستور داده شد اکیپی از دانشگاه علوم پزشکی به شهرستان اعزام گردند.
 
واگذاری داروخانه بیمارستان به بخش خصوصی از جمله موارد دیگری بود که در این دیدار مطرح گردید. 
منبع : فرمانداری شهرستان کوار
70517